Dookoła Świata,  Passage Atlantycki,  Podróż w nieznane

Wielka podróż Rogatej Duszy rozpoczęta!

Po kilku miesiącach pełnych żeglarskich przeżyć s/y Rogata Dusza oddała cumy w Portimao i wypłynęła w swoją Wielką Podróż z wiatrem dookoła świata. Pisałam już na łamach mojego bloga o tej dzielnej łódce i jej załodze, która planuje Rejs dookoła świata. Ten rejs właśnie się rozpoczął a pierwszy odcinek za nimi. Portimao – Lanzarotte. Właśnie dopłynęli!

Tygodnie a właściwie miesiące przygotowań spędzili w Portugalii, gdzie wspólnie, własnymi siłami dopracowywali detale kwestii bezpieczeństwa i dzielności jachtu. Ponadto jak pisze Kapitan Rogatej – Krzysztof, jacht został w latach 2013 – 2018-2021 roku poważnie zmodernizowany. Wymieniono żagle, olinowanie stałe i ruchome oraz bolce kilowe. Odnowiony kadłub pokryto na nowo 11 warstwami farby antyosmozowej i pomalowano 3 warstwami antyfoulingu Jotun, wyremontowano silnik i zmodernizowano cały system elektryczny, odnowiono całe wnętrze, zamontowano generator wiatrowy (400 W) i 2 baterie słoneczne (każda 180 W). Zamontowany samoster wiatrowy HYDROVANE

Krzysztof i Mirek, sami poprowadzą dzielną Rogatą Duszę przez pierwsze odcinki rejsu. Ten pierwszy z Portimao na Wyspy Kanaryjskie właśnie się zakończył. Z krótkich wieści przekazywanych przez Tracking (satelitarny system śledzenia trasy Rogatej) można wywnioskować, że Neptun przebudził się i osobiście chciał powitać kolejny dzielny jacht na początku Wielkiej Podróży.

  „28.09.21 Ostatnia doba żeglugi przed nami. Wczoraj stan morza osiągnął 8 stopni w skali Beauforta. Pomimo znacznej redukcji powierzchni ożaglowania, Rogata z werwą mknie do celu.

Trzymam kciuki i z niecierpliwością czekam na wiadomości z Lanzarote, z Puerto Calero, bo tam wydaje mi się, że zmierzali wg ostatniego zdjęcia mapy. Z Wysp Kanaryjskich będą kierowali się na Wyspy Zielonego Przylądka, gdzie doleci do nich ktoś z Rodziny BIMSI na fali! Jesteście ciekawi kto to będzie? Komu marzy się przejście Atlantyku?

Czytajcie nas, czytajcie Rogatą Duszę a wrażeń przez kolejne zimowe miesiące nie powinno zabraknąć! Miłej Środy 😊.

Magdalena Banasik 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *