Podróż w nieznane,  Pozytywny poranek

Rowerowa Saksonia w Fort8

Na dwóch kółkach do Saksonii

Saksonia to niezwykle czarujący region Niemiec. Drezno, Lipsk to centrum kultury, muzyki i gospodarki w Saksonii. Tradycyjne wartości przeplatają się tu z całą gamą nowoczesnych rozrywek. Dla mnie mnogość tras rowerowych a zwłaszcza szlak wzdłuż Łaby to już dobry argument, żeby zaplanować tu wizytę. Wyobraźcie sobie 260 km ścieżek rowerowych biegnących przez Krainę Łaby, gdzie po drodze miniemy dziwaczne formacje skalne, bujne winnice oraz odrestaurowane starówki Miśni i Torgau. 

Saksonia pełna wrażeń

Kilka lat temu miałam cudowną okazję, żeby odwiedzić ten magiczny zakątek Europy, powłóczyć się po uliczkach Drezna, zakosztować lokalnego piwa podczas jazdy 8-osobowym rowerem oraz przeżyć niesamowity Rafting w Kanuparku.

Dla nabrania wprawy w trasach rowerowych odwiedziłam wczoraj z Igorem @Fort8, gdzie odbywał się piknik z okazji promocji właśnie Regionu Saksonii. Rozrywek było sporo, m.in. prezentacja regionów, warsztaty kulinarne, wyciskanie soku na rowerze, degustacja win regionalnych 😉 i możliwość konwersacji po niemiecku z Królem Augustem Mocnym i Hrabiną Cosel :-). Warsztaty kulinarne prowadzone Michała Grzywacza –  szefa kuchni dla którego nie ma kulinarnych tajemnic. Razem z Igorem nauczyliśmy się robić niemiecką sałatkę ziemniaczaną (kartofel salad), rolmopsy i marcepanowe kulki. Lunch mieliśmy już z głowy! Chociaż jak się okazało po godzinie to tylko ja byłam najedzona :-), a Igor ciągnął mnie w stronę aromatycznych zapachów wydobywających się z jednej z restauracji w Fort8. Muszę się jednak przyznać, że z przyjemnością skorzystałam z możliwości degustacji pizzy vege w Dziurce od Klucza

Weekendowy vibe

Ubawieni i zmęczeni 40 km trasą rowerową w obie strony stwierdziliśmy zgodnie, że muszę kiedyś zabrać rodzinę BIMSI na fali do Saksonii. Tym czasem poruszona wspomnieniami burzliwej historii Hrabiny Cosel zanurzyłam się w lekturę egzemplarza, który otrzymałam w spadku po babci lubującej się w takich romantycznych historiach. 

Magdalena Banasik 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *