o ludziach, którzy robią swoje
Dookoła Świata,  Dzieci na pokładzie,  Książka przygodowa,  Marzenia się spełniają,  Morska przygoda,  Popłynąć za marzeniami,  Żeglowanie z dziećmi

O ludziach, którzy robią swoje.

Kasię poznałam w internecie :-). Trafiłam na jej blog “O ludziach, którzy robią swoje” i od razu mnie zafascynował. Rozmawia ona z szalonymi, odważnymi osobami, które inspirują. Spotkania z Nimi są dla niej  motywacją, przypomnieniem, że WARTO ROBIĆ SWOJE. Jej blog oludziach.pl – to świat rozmów z osobami, które robią swoje bez względu na zmieniające się mody. Stawia na rysowników, wydawców, lokalnych księgarzy czy kucharzy. Przeczytacie na nim o ludziach, którzy odwiedzają Azję na rowerach kilka razy w roku, opowiadaczach historii i bajek, nie zabraknie też wielbicielek Czerwonego Kapturka i Szymona Kobylińskiego. Pozwoliłam sobie tutaj użyć zdjęcia z jej bloga, bo mimo iż nie znamy się osobiście, niesamowicie mi pasuje do tego co robi :-). 

Kasia jest dziennikarką. Jej pasją jest pisanie. Tworzy teksty, które działają na wyobraźnię i zatrzymują czytelnika na dłużej: stara się pisać prosto i z poczuciem humoru. Nie stosuje znanych porównań, ale zawsze myśli nad tym, czym w artykule zaskoczyć czytelnika. 

Jeden z ostatnich jej artykułów jest o Joannie Pajkowskiej – ratowniku morskim w RNLI, czyli brytyjskich służbach ratowniczych. To była i jest  bardzo męska instytucja. Asia jest też pierwszą Polką, która samotnie opłynęła świat non stop i żeglarką regatową startującą w najbardziej prestiżowych regatach świata. My jako żeglarska rodzina podziwiamy Asię i wszystkie jej dokonania. 

Kolejny cudowny wpis o Annie Klarze Majewskiej, pisarce, która od 25 lat ma swój drugi dom na Majorce. Ze strachu przed dłuższym odcięciem wyspy od dostaw żywności w czasie pandemii, pierwszy raz w życiu wysiała warzywa, a ostatniej jesieni nawet kupiła kury. Ja wspominam nasz pobyt na Majorce z nieustającą nostalgią i zgadzam się z pisarką, że w Hiszpanii życie po prostu ma lekkość

Moimi faworytami są artykuły o Tove Janson – autorce sagi o Muminkach  oraz Papciu Chmielu od Tytusa, Romka i Atomka. Poza nimi znajdziecie tu jednak mnóstwo innych, cudownych wpisów, w które warto się zagłębić. Dostarczą Wam niesamowitych wrażeń, wiedzy oraz ogromnej przyjemności czytania, bo Kasia przeprowadza swoje wywiady perfekcyjnie!

Zapraszam do czytania i obserwowania bloga Kasi oraz w tej ogólnej świątecznej atmosferze do spełniania swoich marzeń, do tego aby robić swoje i nie oglądać się na innych! Życie jest tylko jedno i nie warto go marnować! Jako zachętę do podążania bez obaw za swoją pasją polecam “DOM NA JACHCIE – Jak zostawiliśmy wszystko i popłynęliśmy przed siebie” – ŚWIĄTECZNA PROMOCJA CZEKA W KSIĘGARNI POD ŻAGLAMI! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *