Postój jachtu na kanale
Dookoła Świata,  Dzieci na pokładzie,  Kanałami i rzekami Europy,  Podróż w nieznane

Bydgoski Klub Podróżnika

Na fali do Bydgoszczy

Bydgoszcz powitała nas lekkim deszczem i sporymi korkami. Miejsce, gdzie Bydgoski Klub Podróżnika ma siedzibę znajduje się w samym centrum miasta na Gdańskiej 5. Mam nadzieję, że uda nam się znaleźć miejsce do parkowania blisko, żeby nam deszcz nie zamoczył książek. Zostało jeszcze 30 min do rozpoczęcie pokazu slajdów i prelekcji a już widzę, że pierwsi słuchacze zaczynają się pojawiać. Podłączyliśmy komputer, rozłożyliśmy Roll-up i ułożyliśmy książki na stoliku.

Bydgoski Klub Podróżnika

Udzielamy wywiadu do Radia PIK

Nagle zjawia się Pani Tatiana z Radia PIK, która zaprasza nas na wywiad do audycji „Piknik Rodzinny”. Pyta z ciekawością, skąd pomysł na rejs, jak daliśmy radę się zorganizować, co było dla nas najtrudniejsze. I najważniejsze pytanie na koniec 30 min wywiadu do radia, czy popłynęlibyśmy na taki rejs jeszcze raz. Wywiadu będzie można wysłuchać  24.10.21 w godzinach 14.00 – 17.00 w Audycji Piknik Rodzinny na antenie Radia PIK.

Poznaliśmy Agatę Kosmalską!

Pani Agata Kosmalska dziennikarka, pasjonatka podróży, historii i geografii i fotograf. Współpracuje z czasopismem Dookoła Świata. Jest współorganizatorem Bydgoskiego Festiwalu Podróżnicy i organizuje nasz pokaz. Pani Agata już pokazuje nam, że sala się zapełniła i możemy zaczynać. Jestem bardzo mile  zaskoczona, taką frekwencją. Jest ok 40 os, wszyscy żywo zainteresowani. Czuję lekki dreszcz emocji, jak zawsze przed wystąpieniem publicznym, ale obecność Sebastiana dodaje mi animuszu. We dwoje zawsze jest łatwiej :-). Włączam pierwszy slajd i opowieść zaczyna płynąć. Ile razy opowiadamy o naszych przygodach za każdym razem przenoszę się do tamtego czasu i przeżywam to jeszcze raz. Pokaz slajdów trwa. 

Porwani przez Ren

Pierwsza część rejsu na Morzu Bałtyckim, sztorm i decyzja o wpłynięciu w kanały w Lubece zamiast w Calais. Poznawanie specyfiki żeglugi po kanałach, aklimatyzacja dzieci do życia na pokładzie naszej BIMSI oraz przestawienie się na funkcjonowanie na małej, bujającej się powierzchni. Przechodzimy przez kilkaset wodnych kilometrów i wpływamy na Ren. Tutaj emocje wrastają, gdy zaczynamy opowiadać o naszym wypadku na rzece. Czuję, jak słuchacze wstrzymują oddech i śledzą wzrokiem nasze gesty i zmieniające się zdjęcia.

Rzekami i kanałami do morza

Prąd niesie nas przez kolejne akweny i po 2 prawie 2 godzinach opowieści wpadamy razem z nurtem Rodanu do Morza Śródziemnego. Entuzjastyczne brawa są dla nas najmilszym podziękowaniem za udział w spotkaniu podróżników i pokaz slajdów. Kolejne 20 minut upływa nam na pytaniach i odpowiedziach oraz na podpisywaniu książki DOM NA JACHCIE  dla czytelników. To był strasznie miły wieczór i mam nadzieję, że nasza opowieść zapadnie w pamięć wielu uczestnikom.

Dziękujemy za organizację wieczoru Pani Agacie Kosmalskiej i za zaproszenie Bydgoskiemu Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Zapraszamy na kolejne Spotkania z Rodziną BIMSI na fali i do wysłuchania wywiadu 24.10.21 w godzinach 14.00 – 17.00 w Audycji Piknik Rodzinny na antenie Radia PIK

Magdalena Banasik 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *