piszę bo lubię

BIMSI w mediach

Gdzie w mediach o nas mówią, piszą?  Gdzie sami w mediach o sobie mówimy, nagrywamy podcasty, piszemy artykuły? Poniżej znajdziecie linki do wszystkich wzmianek o nas. Zachęcam do poczytania lub odsłuchania!  

W czasie całej naszej historii żeglowania udało nam się zainteresować w mediach szersze grono odbiorców tematyką rodzinnego żeglowania z dziećmi.  Zarówno w trakcie, jak i po powrocie z naszego dwuletniego rejsu pojawiły się artykuły w internetowej i drukowanej prasie, w których można było poczytać o naszej wyprawie, o stylu życia, o pomyśle na żeglowanie z dziećmi.  Zapraszam również do posłuchania podcastów, które będziemy tu regularnie umieszczać. Może będą one dla Was inspiracją do następnych wakacji albo do większej wyprawy? 

Polskie Radio PIK - Audycja Piknik Rodzinny

24 października 2021.  Audycja Rodzinny Piknik. Zabawa i rekreacja, nasze pasje i podróże, odkrywanie tajemnic i lokalnych historii, wspólne zdrowe gotowanie – to wszystko w rodzinnym gronie! Wspólnie odkrywamy, wspólnie poznajemy, wspólnie wspominamy… I to wszystko tutaj! „Rodzinny PiKnik” na kujawsko-pomorskiej antenie! W niedzielę w “Rodzinnym PiKniku” poznamy rodzinę, która wyruszyła w rejs po Europie. Na pokładzie jachtu spędzili 2 lata. Jeśli nie mogliście posłuchać to tutaj jest to możliwe.

Radio357-Audycja Przeglądarka - Historia BIMSI

Świat jest mały! Niekiedy nawet nie zdajemy sobie sprawy co, kto, o kim i z kim może rozmawiać. Dziennikarkę i prowadzącą audycję Przeglądarka w Radiu 357 poznałam właśnie w taki sposób. Napisała do mnie, że szuka  historii, w których pojawiają się niebanalni internetowi twórcy. (Poczułam się od razu bardzo wyróżniona, bo dopiero zaczynam pływanie w internecie, mediach społecznościowych i próbuję ustalić własny kurs.) Owa przemiła dziennikarka – Gabi Darmetko wspomniała również, że w wakacyjnej wersji “Przeglądarki” szczególnie stawia na opowieści o przygodach, życiu poza schematem i spełnianiu marzeń. Czy historia BIMSI jest właśnie taką opowieścią? Czy nasze życie, dzięki temu, że nie boimy się nowych wyzwań, trudnych decyzji i kochamy wolność jest właśnie życiem poza schematem? Być może, ale ocenę pozostawiam słuchaczom Radia 357. Audycja była emitowana 14 sierpnia 2021, ale na stronach Radia 357 po zalogowaniu się jest cały czas dostępna w formie podcastu do wysłuchania.

Chorwacka wyspa Molat w Radiu Pili Pili

A może by tak zamieszkać na Molacie?  Ta chorwacka wyspa ujęła mnie od pierwszej wizyty. Potem wracałam na nią kilkakrotnie, cumując jachtem w różnych miejscach dookoła wyspy. Najlepiej jednak czułam się bujając na kotwicy w Zatoce Jazi przy Pekarni. Dlaczego chciałam tam zostać i dlaczego warto pokonać drogę wodną, aby się dostać na Molat opowiadam w  Radiu Pili Pili. Miasto tygodnia to jedna z autorskich audycji Błażeja Grygla, emitowanych w każdą sobotę na antenie Radia PiliPili. W każdym odcinku Błażej, wraz ze swoimi gośćmi zaprasza na podróżniczą opowieść o kolejnym mieście wartym zobaczenia. Rozmowy z przewodnikami, mieszkańcami i podróżnikami, którzy opowiadają o najbardziej zaskakujących miejskich odkryciach z całego świata. Dla mnie wyspa Molat to  Miasto Tygodnia na dłużej :-). 

Święta poza domem - spędź gwiazdkę marzeń!

Święta to doskonała okazja do zwiedzania innych zakątków naszego globu. Poznawanie nowych kultur, zwyczajów wigilijnych, spędzanie świąt w innym niż własna rodzina gronie. Wychwytywanie różnic, ale i znajdowanie podobieństw. Podpatrywanie jakie potrawy są popularne w miejscu, gdzie nawet w grudniu nie pada śnieg. O naszych świętach, tradycjach i o tym, gdzie najbardziej lubimy je spędzać, opowiedziałam Annie Matusewicz, która jest autorką podcastów z cyklu “Trochę kultury!”\

Autorka przybliża w swoich podcastach różne zagadnienia z kulturalnej działki: od ciekawych książek po wydarzenia i przekrojowe tematy.  Jeśli myślisz, że kultura ciebie nie dotyczy – tym bardziej odpal podcasty Anny Matusewicz! 

Piszę dla "Poznaj Świat"

Artykuł dla Poznaj Świat napisałam latem. Byliśmy na rejsie i czułam jak otacza mnie błoga atmosfera falującego morza i prażącego słońca. Dźwięki wydawane przez cykady poruszały moje wewnętrzne warstwy połączeń nerwowych i czułam podskórnie, że dzisiaj wyjdzie mi dobry tekst. Sprawdźcie czy mi się udało!

Sophi w “Poznaj Świat”

Od planów do realizacji DOM-u NA JACHCIE

Don Jorge - żyjcie wiecznie!

NAVSIM – SUBIEKTYWNY PORTAL JERZEGO KULIŃSKIEGO
http://www.kulinski.navsim.pl/

NAJSZLACHETNIEJSZA KATEGORIA “Według mojej subiektywnej skali żeglowanie rodzinne stanowi najszlachetniejszą kategorię morskiego “przyjemniactwa”. This is cruising – tak jak tytuł sławnej, ba – już kultowej angielskiej książeczki. Oczywiście na swoim, za swoje, dla własnej przyjemności bez żadnych tam sponsoringów, błogosławieństwa  Chocimskiej, opłat dozorcom czy sławienia bandery.
Namówiłem Magdę i Sebastiana Banasików na news, który na pewno Was zainteresuje, a może nawet jakiegoś “mazuranta” czymś zarazi. Bo morze jest wyzwaniem ambitnym, dającym nieporównywalnie większą satysfakcję niż szuwary. Kamizelki i żyjcie wiecznie! Don Jorge” Najszlachetniejsza kategoria

Kiedy wieje WIATR

MAGAZYN WIATR – wersja drukowana Jeszcze będąc we Francji zobaczyłam, że jeden z magazynów, które czytaliśmy ogłosił konkurs dla żeglarzy, których ciągnie nie tylko na wodę, ale także do pióra. Postanowiłam spróbować swoich sił. Wiedziona instynktem, że mocne emocje się lepiej sprzedają opisałam naszą przygodę na wielkim Renie. I otrzymałam wyróżnienie za artykuł: “Przez Ren na południe”, WIATR Sierpień 2010

JACHTING żeglarska praktyka

MAGAZYN JACHTING – wersja drukowana Przez kilka miesięcy pisałam do miesięcznika JACHTING. Artykuły były zróżnicowane, nie tylko o naszym rejsie sensu stricte, ale również o bezpieczeństwie dzieci na jachcie, o pływaniu żaglówką po Wiśle (nasz rejs PETRĄ) oraz o przepięknych miejscach na Morzu Śródziemnym jakim dla mnie jest wyspa Procida, Sycylia i Wyspy Eolskie. Zapraszam do lektury!

Rejs morski - organizacja krok po kroku