Prasa – artykuły

Zarówno w trakcie, jak i po powrocie z rejsu pojawiło się trochę moich (i nie moich) artykułów w internetowej i drukowanej prasie, w których można było poczytać o naszej wyprawie, o stylu życia, o pomyśle na żeglowanie z dziećmi. Dla bardziej zainteresowanych poniżej linki do artykułów. Może będą inspiracją do następnych wakacji albo do większej wyprawy?

GAZETA.PL “Rodziny bez granic. Czy warto podróżować z małym dzieckiem na kraniec świata? ”

MAGAZYN DOOKOŁA ŚWIATA “Wodny Świat”

NASZE MORZE – PORTAL MORSKI “Domek na jachcie”

NAVSIM – SUBIEKTYWNY PORTAL JERZEGO KULIŃSKIEGO
http://www.kulinski.navsim.pl/

NAJSZLACHETNIEJSZA KATEGORIA “Według mojej subiektywnej skali żeglowanie rodzinne stanowi najszlachetniejszą kategorię morskiego “przyjemniactwa”. This is cruising – tak jak tytuł sławnej, ba – już kultowej angielskiej książeczki. Oczywiście na swoim, za swoje, dla własnej przyjemności bez żadnych tam sponsoringów, błogosławieństwa  Chocimskiej, opłat dozorcom czy sławienia bandery.
Namówiłem Magdę i Sebastiana Banasików na news, który na pewno Was zainteresuje, a może nawet jakiegoś “mazuranta” czymś zarazi. Bo morze jest wyzwaniem ambitnym, dającym nieporównywalnie większą satysfakcję niż szuwary. Kamizelki i żyjcie wiecznie! Don Jorge” Najszlachetniejsza kategoria

MAGAZYN WIATR – wersja drukowana Jeszcze będąc we Francji zobaczyłam, że jeden z magazynów, które czytaliśmy ogłosił konkurs dla żeglarzy, których ciągnie nie tylko na wodę, ale także do pióra. Postanowiłam spróbować swoich sił. Wiedziona instynktem, że mocne emocje się lepiej sprzedają opisałam naszą przygodę na wielkim Renie. I otrzymałam wyróżnienie za artykuł: “Przez Ren na południe”, WIATR Sierpień 2010

MAGAZYN JACHTING – wersja drukowana Przez kilka miesięcy pisałam do miesięcznika JACHTING. Artykuły były zróżnicowane, nie tylko o naszym rejsie sensu stricte, ale również o bezpieczeństwie dzieci na jachcie, o pływaniu żaglówką po Wiśle (nasz rejs PETRĄ) oraz o przepięknych miejscach na Morzu Śródziemnym jakim dla mnie jest wyspa Procida, Sycylia i Wyspy Eolskie. Zapraszam do lektury!

Wisłą alternatywnie

Bezpieczeństwo dzieci na jachcie

Morze Tyrreńskie – żegluga wśród wulkanów

Procida – nieodkryta wyspa w pobliżu Neapolu

Canal des Vosges – rejs z przeszkodami

Prawie dookoła Sycylii – morskie spotkania z rybakami i mafią

MAGAZYN PODRÓŻE Cykl artykułów “Jak samodzielnie przygotować rejs morski”

https://podroze.se.pl/poradnik/jak-samodzielnie-zorganizowac-rejs-morski-czesc-1-/1022/

https://podroze.se.pl/poradnik/jak-samodzielnie-zorganizowac-rejs-morski-czesc-2-/1055/

https://podroze.se.pl/poradnik/jak-samodzielnie-zorganizowac-rejs-morski-czesc-3-/1073/

https://podroze.se.pl/poradnik/jak-samodzielnie-zorganizowac-rejs-morski-czesc-4-/1081/

NAJNOWSZA PUBLIKACJA W MAGAZYNIE “POZNAJ ŚWIAT” 31.08.2020